Roidmi F8 mi? Yoksa Dyson V8 mi?

Sosyal Medya
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Burada önerilen ürünleri beğeneceğinizi umuyoruz.

Roidmi F8 ve Dyson V8’i kapsamlı bir şekilde test ediyorum ve bu inceleme bu testlerin bir sonucu olacak.

Roidmi, F8’in en hafif ve en güçlü kablosuz vakum olduğunu iddia ediyor, bu yüzden bu iddiaların doğru olup olmadığını görelim.

Üreticinin söylediklerinin doğru olup olmadığını görmek için bunu Dyson V8 ile karşılaştıracağım. Dyson’un kaçak başarısı çok sayıda taklitçi yarattı. Amazon’da “kablosuz vakum” için hızlı bir arama yapın, ne demek istediğimi anlayacaksınız. Açık soygunlar içeren birçok ürün göreceksiniz. Üzücü haber, bunların hiçbiri Shark gibi birkaç marka haricinde kalite ve performansla eşleşmiyor. Testlerime dayanarak Roidmi F8, yaptığım neredeyse tüm testlerde yüksek puanlar verdi. Tüm sonuçları görmek için aşağı kaydırın.

Dyson V8 ve Roidmi F8’e hızlı bir bakış

Dyson V8

Hava akışı: 41 cfm Çalışma Süresi: 43 dakikaya kadar. Şarj: 5 saat. Toz haznesi boyutu: 0,54 litre Ağırlık: 5,8 lbs Fiyat:2800TL

Roidmi F8

Hava akışı: 37 cfm Çalışma Süresi: 50 dakikaya kadar. Şarj: 2.5 saat. Toz haznesi boyutu: 0,4 litre. Ağırlık: 3,3 lbs Fiyat:1450TL

Roidmi F8 ve Dyson V8’e Giriş

Roidmi F8 ve Dyson V8 şu anda en iyi orta fiyatlı kablosuz seçeneklerden ikisi. Her iki ürün de değiştirilebilir aletler sayesinde benzer çok yönlülük sunar.

Dyson V8 Absolute, Roidmi F8’den yaklaşık 1400TL daha pahalı (ancak bu değişebilir), bu yüzden Dyson V8’in daha ucuz Roidmi’ye göre prim değerinde olup olmadığını yakından inceleyeceğiz.

Bu çubuk vakumların nasıl benzer ve farklı olduğunu daha derinlemesine inceleyelim. Bilmemeniz durumunda, Roidmi bir Xiaomi ürünüdür ve bu ağırlıklı olarak beyaz renk şeması ve Macintosh’a benzeyen şık bir tasarıma sahiptir. Dyson’ın tasarımı, parlak mavi, kırmızı, turuncu ve gri kombinasyonu ile Roidmi’nin minimalizminin aksine yüksek sesle çalışıyor. V6 ürün serisinin aynı tasarım ipuçlarını koruyor, ancak şimdi hijyenik özelliğe sahip daha iyi bir toz kabına sahip. Yükseltmeyi seviyorum çünkü mekanizma, ortadaki metal filtreden toz tavşanlarını bile kiri otomatik olarak aşağı itiyor (daha sonra daha fazla). Roidmi’nin hijyenik sistemi veya hızlı bir serbest bırakma mandalı yoktur, bu nedenle boşaltılması daha karışık olacaktır.

Xiaomi Roidmi F8 ve Dyson V8: Tasarım ve Ergonomi

Roidmi F8’in (sağda) güç düğmesi döngü kolunun üstündeyken Dyson V8’in (solda) motorun hemen

altında bir tetik düğmesi vardır.

Ardından, ergonomi ve tasarım söz konusu olduğunda Roidmi F8 ve Dyson V8’in nasıl farklı olduğuna bakalım. Bu iki ürün işlevsellik açısından benzer olsa da, her ikisi de tasarım açısından farklıdır. F8, neredeyse monoton kaplaması ile basitliği bağırırken, V8 parlak turuncu değnek ve tetik anahtarı ile yüksek ve iğrenç.

Roidmi F8

Roidmi F8’in sapı dönüyor ve birçok kavrama seçeneği sunuyor. Bir dezavantajı bileğe en fazla baskı yapan ağırlık dağılımıdır.

Tipik Xiaomi tarzında, çubuk vakumları bazı kırmızı aksanlarla tamamen beyaz bir görünüme sahiptir. Tüm ataşmanlar sağlam bir hisle yerine kilitlendiğinde uyum ve bitiş mükemmeldir. Bir Roidmi’nin bir Dyson nakavtı olduğunu düşünmezsiniz çünkü çok farklı görünüyor. Üstte motor ve çöp kutusu ile aynı tasarım prensibini kullanırken konsept farklıdır. Kutu yönü, yatay olarak hizalandığı Dyson V10’a benzer. Güç düğmesi, kolay erişime sahip olduğunuz döngü sapının üstündedir. Sürekli olarak bir tetiğe basma konusunda endişelenmenize gerek yoktur çünkü güç düğmesine bastığınızda motor açık kalır. Maks moduna erişmek için tek yapmanız gereken güç düğmesine ikinci kez basmaktır. Kapatmak biraz zordur – kapatmak için güç düğmesini birkaç saniye basılı tutmanız gerekir. Kulp farklı kavrama seçeneklerine izin verse de, bileği bükmem ya da arkadaki tutamağı tutmam gerektiğinden tasarımın bileğimi ve kolları bel üzerinde daha fazla yorucu bıraktığını hissediyorum.

Başka bir seçenek de kolu arkada tutmaktır, ancak bunu yapmak, tüm vakumun ağırlığını taşırken bileğinizi hızla dışarı atar.

Dyson V8

V8, motorun hemen altında bulunan bir tetik anahtarı kullanır. Sürekli sıkmak yorucu olabilir, ancak tutamak konumu, zeminin üzerinde temizlik yaparken vakumlu ağırlığın çoğunu kola ve bileğe koyan F8’in tutamağına kıyasla daha iyi ağırlık dağılımı sağlar.

Dyson V8, mavi, gri, kırmızı ve turuncu tonlarıyla Roidmi’den çok renklidir. Yukarıdaki fotoğrafta da görebileceğiniz gibi, motoru çalıştırmak için bir tetikleyici kullanır. Testlerime dayanarak, V8’in tutamak konumu Roidmi F8’den daha iyi ağırlık dağılımı sağlıyor, çünkü bileği daha az zorlayan kadar bükmeye gerek yok. Tüketiciler bu konuda uzun süredir şikayet ediyorlar, ancak Dyson bu sistemi daha yeni V10 ve V11 modellerinde bile kullanmaya devam ediyor. Her varyantın biraz farklı bir renk şeması olacaktır, ancak tüm V8 ürünlerinin aynı motora sahip olması ve aynı miktarda güç üretmesi nedeniyle performansla ilgisi yoktur. Daha önceki varyantlar için, tetik daha yumuşak değildi, bu da daha fazla çaba anlamına geliyordu. Daha yeni seçeneklerin daha yumuşak tetikleyicileri vardır, bu nedenle parmak ve bilek yorgunluğu sorun olmayacaktır.

Roidmi F8 ve Dyson V8 Yakıt Tüketimi

Her iki ürünün teknik özelliklerine bakıldığında, bu kablosuz vakumlar 115’te aynı hava watt numaralarına sahiptir. Bu nedenle teknik olarak güç aynı olmalıdır. Bunu doğrulamak için, çubuktaki hava akışını ölçmek için bir anemometre kullanarak bir hava akımı testi yaptım. Sayıları yapay olarak artırabilecek herhangi bir dış türbülansı en aza indirmek için pencereler ve fanlar kapalı olduğunda mümkün olan en iyi doğruluğu sağlamak için bunu birkaç kez yaptım. Asadaki her bir modelin hava akış numaraları için lütfen aşağıdaki tabloya bakın.

Hava akımı derecesi      Düşük    Yüksek

Dyson V8                         24 CFM   41 CFM

Roidmi F8                       20 CFM   37 CFM

Bu düşükte% 18 ve yüksekte% 10.25 farktır ki bu oldukça önemlidir.Dolayısıyla, kağıda eşit olmasına rağmen, Dyson V8, farklı güç ayarlarında Roidmi F8’den daha fazla hava akışı üretir.

Toz Haznesi Tasarımı

Bu iki ürün arasındaki diğer bir fark, toz kabının tasarımıdır. Dyson, 0,54 litreye kadar kir tutabilen daha büyük bir kapasiteye sahiptir, F8 ise sadece 0,4 litrelik bir kapasiteye sahiptir.

Roidmi F8

Roidmi F8 kutusunu boşaltmadan önce gövdeden çıkarmanız gerekir. Roidmi’nin çöp kutusu, arkasındaki motorla yatay olarak hizalandığı Dyson V10 ile benzer bir yönelime sahiptir. Bunu yapmasının bir nedeni motorun verimliliğini ve filtrasyonunu artırmaktı. Bu tasarımın dezavantajı daha küçük çöp kutusu boyutudur. Boşaltmak için, kutuyu çerçeveden çıkarmanız ve altında tuzak kapısını tutan mandalın kilidini yavaşça açmanız gerekir.

Ne yazık ki, F8’in hızlı  serbest bırakma mandalı yok. Açmak için mandalın kilidini dikkatlice açmanız gerekir ve bu dağınık olabilir.

Dyson V8

Dyson tarafından kullanılan hijyenik sistem, V8’in boşaltılmasını V6’dan çok daha kolay hale getiriyor.

Dyson V8’in çöp kutusu kapasitesi, önemli olduğunu düşündüğünüz şey değildir, ancak Roidmi’ye göre yan yana koyduğunuzda, gözle görülür şekilde daha büyüktür. Dyson, V8’in çöp kutusunun dolum hattında 0,14 galon (veya 0,54 litre) alabileceğini söylüyor. Ama yine de bu sayıyı kolayca iki katına çıkaracak. V8’in bölmesini hijyenik sistemle boşaltmak, hızlı serbest bırakma mandalına sahip olmayan Roidmi F8’den daha kolaydır.

Ana Temizlik Kafalarının Karşılaştırılması

Roidmi F8 zemin aletini çevreleyen iki Dyson temizleme kafası.

Yukarıdaki fotoğrafta da görebileceğiniz gibi, Dyson V8 sert zeminleri ve halıları temizlemek için iki ayrı araç kullanırken Roidmi F8’de sadece bir araç ve iki ayrı fırça var. Her iki alet de sağlam bir şekilde üretilmiştir ve mobilyaların altındaki derinliği temizlemek için dönebilir ve düz olabilir.

Roidmi F8

Roidmi F8 ana temizlik aracı ve Fırçaları

İki ayrı ataşman kullanan Dyson’dan farklı olarak, Roidmi yalnızca değiştirilebilir fırçaları olan tek bir zemin aracıyla birlikte gelir.

Kutunun dışında iki rulo fırça alırsınız – yumuşak bir rulo çubuk ve birleşik rulo fırça. Yumuşak rulo çubuk en iyi çıplak zeminlerde, kombo fırça ise halılarda en iyi şekilde çalışır. Ancak, testlerimde, yumuşak silindir çubuğunu halı üzerinde de kullanabilirsiniz.

 En az alçak kilim ve halılardaki yüzey kirlerini toplayabilecek, ancak derinlemesine temizlemeyecektir. Tek bir alet kullandığından, hem yumuşak silindir çubuğu hem de birleşik fırça için boşluk aynıdır.

Cheerios boyutlu kire sığacak kadar alana sahiptir ve düşük açıklığa sahip aletlerle ortak kar sürme etkisini en aza indirir. Roidmi’nin bir avantajı, birincil temizlik kafasının V8’in doğrudan tahrikli bağlantısından daha fazla açıklığa sahip olmasıdır.

Yumuşak silindir çubuğu, sert zeminlerde kiri etkin bir şekilde toplamak için mükemmel bir iş çıkarır. Roidmi ayrıca düşük ışık koşullarında görünürlüğe yardımcı olan bir dizi LED ışığına sahiptir.

LED farlı bir alet kullanmadıysanız, mobilya altındaki tozu takip etmek için çok yardımcı olur. Dyson kablosuz vakumlarının hiçbirinin sahip olmadığı bir özellik.

Dyson V8

Üst düzey Dyson V8 Absolute’u seçerseniz, hem kabarık aracı hem de doğrudan tahrikli (veya birleşik fırça) araçları alırsınız. Bu aletler sırasıyla çıplak zeminlerde ve halılarda en iyi şekilde çalışacaktır.

Solda yumuşak rulo fırça ve sağda doğrudan temas aracı var.

Yukarıda daha önce bahsetmiştim, ancak Dyson’un yumuşak silindir çubuğu aracının en büyük avantajlarından biri sahip olduğu açıklık miktarı.

Yüksek boşluk, daha büyük bir kir yığını ile uğraşırken daha iyi sonuçlara dönüşen daha fazla silindir çubuğuna maruz kalma anlamına gelir.

Pirinç ve kinoa gibi şeyler haricinde bu vakumla kir parçalama riski daha az olacaktır. Bir sonraki kat aracı, Dyson’un kombo fırçasının versiyonu olan doğrudan tahrik temizleme kafasıdır.

Bu araç, ince toz toplayabilen ve halıyı karıştırabilen yumuşak karbon fiber ve sert naylon kılları birleştirir.

Bu markaların her ikisi de temizleme yüzeyinde ve gömülü kirlerde mükemmel bir iş çıkarır (temizleme performansı bölümünde olduğundan daha fazla).

Süzme

Roidmi, bir örgü filtre, siklonik, HEPA filtre ve polimer sünger içeren dört katmanlı bir filtreleme sistemi kullanır. Tüm bunlar, çöp ve alerjenleri çöp kutusunun içinde tutmak için birleşir.Egzoz yan tarafa üflenir, böylece vakum yaparken yüzünüzdeki hava üfleme konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Ancak, F8 filtresi yıkanamaz ve periyodik olarak değiştirilmesi gerekir.

Roidmi, filtreyi ne zaman değiştireceğinizi söyleyen bir uygulamaya sahiptir. İyi haber şu ki, Roidmi F8 filtreleri ucuz ve Amazon’da kolayca mevcut.

Dyson, bir motor öncesi filtre, ağ, siklon ve bir motor sonrası filtre ile benzer bir sistem kullanır. Her iki vakum 5 mikron testini geçti, bu yüzden filtrelemeleri alerjenleri toz kabının içinde tutmak için yeterlidir.

Dyson filtreleri, vakumun ömrünü uzatması gereken ömür boyu filtrelerdir, ancak kurumasını beklerken arıza süresini ortadan kaldırmak için yedek filtreler satın almanızı şiddetle tavsiye ederim.

Pil ve Çalışma süresi

Roidmi F8, üreticinin 55 dakikaya kadar çalıştığını iddia ettiği yüksek performanslı bir LG lityum iyon pil kullanır. Ancak yaptığım testler, düşük ayardaki yalnızca emişli araçları kullanarak sadece 50 dakika 33 saniyeye kadar çalışacağını ortaya koydu. Motorlu fırçayı kullanmak pil ömrünü yaklaşık 47 dakika azaltır. Öte yandan V8, Dyson’un 40 dakikaya kadar çalışacağını söylediği bir nikel-kobalt pil kullanıyor. Motorsuz araçlardan herhangi birini kullanıyorsanız, bu rakam 41 dakikada biraz aşılır. En yüksek ayarda, ana temizleme kafası ile bu sayı 8 dakikaya iner

Roidmi F8 ve Dyson V8  Eklentileri

iki farklı Roidmi F8 seçeneği vardır: Deluxe Set ve Economy Set. Deluxe set daha pahalıdır, ancak daha fazla araçla birlikte gelir ve bunlar aşağıdakileri içerir:

Deluxe setinde neler var?

1.Ana temizleme başlığı: F8, sırasıyla bir ana temizleme başlığı ve sert zemin ve halı için iki ayrı fırça eki ile birlikte gelir.

2.Aralık temizleme / fırça kombinasyon aracı: Havalandırma delikleri, klavyeler ve küçük alanlar gibi daha fazla alanı temizlemek için fırça ve aralık bölümüne sahip çok amaçlı bir araçtır.

3.Esnek hortum: Aralık başlığı ve fırça aracı gibi diğer eklentilerinin erişimini genişletmek için mükemmel bir alet. Ne yazık ki, mini turbo fırça ile kullanılamaz.

4.Mini turbo fırça: Rulo fırçanın motorla beslendiği ana temizleme kafasının daha küçük bir versiyonudur. Kumaş döşemeleri ve halı merdivenleri temizlemek için kullanışlı bir eklenti.

5.Uzatma tüpü: Bu alet, F8’e çok yönlülüğünü bir elde taşınır cihazdan çubuk vakuma dönüştürmesini sağlar. 6.Manyetik yuva: F8’i dikey olarak saklamak için duvara monte edilebilir bir alet.

7.Temizleme fırçası: Vakumun farklı alanlarını temizlemek için mükemmel bir araç.

Dyson V8, tek kullanımlık ancak eksi esnek hortumda daha fazla alet sunar. Amazon’da, bu işlevselliğe ihtiyacınız olması durumunda esnek hortumlar satan satıcılar var. Hangi ekleri kutudan çıkaracağınız modele bağlı olacaktır. Absolute varyantı en fazla eki sunarken, Animal versiyonu aynı eklere sahiptir, ancak eksi yumuşak silindir kafasıdır.

1.Yumuşak silindir: Dyson, yumuşak silindir aracını ilk tanıtan ve Shark Duo Clean sisteminin dışında, çıplak zeminleri temizlemek için mükemmel bir araçtır.

2.Doğrudan tahrik: Halı üzerindeki yüzey ve gömülü kirleri temizlemek için yumuşak ve sert kılları birleştirir. V10’un sahip olduğu ayarlanabilir kapılardan yoksundur, bu nedenle çıplak zeminde kullanılırsa küçük döküntüleri temizlemekle sınırlıdır.

3.Kombinasyon aracı: Bir fırça aracı ve içine yerleştirilmiş bir döşeme aracı olan ikisi bir arada araç.

4.Aralık temizleme aparatı: Koltuklar veya minderler arasındaki dar alanları temizlemek için mükemmel bağlantı.

5.Yumuşak toz fırçası: Abajurlar veya perdeler gibi daha hassas yüzeyleri temizleme aracı.

6.Mini turbo fırça: Gömülü kirleri döşemeden temizlemek için tasarlanmış doğrudan tahrik kafasının daha küçük bir versiyonu.

7.Şarj cihazı: Doğrudan vakum veya kenetlenme yuvasına takılır.

8.Uzatma çubuğu: Çubuk vakum konfigürasyonunda yer aletlerinden herhangi birini veya motorsuz araçlardan herhangi birini, eldeki moddaki erişimi yüksek alanları temizlemek için genişletebilirsiniz.

9.Şarj yuvası: V8’in dikey konumda saklanmasına yardımcı olur. Duvarda delik açılması gerekir.

Temizleme performansı

Roidmi F8’in sert zeminler ve halı üzerindeki kirleri temizleme açısından Dyson V8 ile eşleşip eşleşemeyeceğini görelim. İlk olarak, her bir vakumun nasıl performans gösterdiğine ilişkin genel bir bakış için test sonuçlarına bakacağız.

Dyson V8 sonuçları

Genel 97.08%

Sert zemin 99.66%

Halı (Yüzey Toplama) 97,29%

Halı (Derin Temizlik) % 94.3

Roidmi F8 Storm sonuçları

Genel 94,76%

Sert zemin 98.45%

Halı (Yüzey Toplama) 93.75%

Halı (Derin Temizlik) % 92.1

Yüzdelere bakarsanız Dyson V8, Roidmi F8’den daha iyisini yaptı, ancak fark o kadar da önemli değil. Sert yüzeylerin temizlenmesi söz konusu olduğunda F8, V8’e yakın olsa da, halı temizliği söz konusu olduğunda da işe yaramadı. F8, yüzey kiri üzerinde% 93.75 ve derin temizlik testlerinde% 92.1 puan aldı. F8’in fırçası yumuşak kıllar ve kauçuk bıçaklardan oluşurken, V8’in yumuşak ve sert kılların bir kombinasyonu olduğu için, fark için bir faktör fırça tasarımı olacaktır. İkisi arasındaki fiyat farkı göz önüne alındığında,% 92.1 puanının oldukça etkileyici olduğunu unutmayın.

Sert zemin temizliği

Her iki vakum da yumuşak silindir bağlantısı sayesinde sert yüzeylerin temizlenmesinde mükemmeldir. Ancak, çok sayıda meyve döngüsünü temizlemeye çalışırsanız her ikisi de mücadele eder. İşte Dyson V8 ve Roidmi F8 için çekimlerden önce ve sonra.

Dyson V8

Roidmi F8 Storm

Fotoğraflara bakarsanız sonuçlar hemen hemen aynıdır.

Halı Temizliği

Bununla birlikte, halı temizleme testlerindeki boşluk genişler ve V8 tüm tahtada daha iyi olur. İşte önce ve sonra bazı fotoğraflar.

Dyson V8

Roidmi F8 Storm

Hangisi daha iyi bir değer sunar?

Roidmi F8 ve Dyson V8 arasında önemli bir fiyat farkı var, bu yüzden soru, V8 için para ödemeye hazır mısınız? Dyson V8’in, torbasız vakuma öncülük eden bilinen bir markanın olağanüstü desteğiyle gelen mükemmel bir ürün olduğu sorusu yoktur. Roidmi’den daha çeşitli bir araç seti ile birlikte gelir, ancak esnek bir hortumu yoktur. V8 daha fazla güce sahiptir ve daha iyi tasarlanmış standart fırça rulosu sayesinde halılardaki gömülü kirleri temizlerken daha iyi sonuç verecektir. Her iki marka da çıplak zemin temizliğinde başarılı olacak, ancak V8, F8’in tıkanacağı Cheerios gibi büyük kalıntıları temizlemede daha iyi. F8’in bir avantajı, 41 dakika süren V8’e kıyasla 50 dakikaya kadar daha uzun süre çalışmasıdır. TERCİH SİZİN…….

Youtube Sayfamız İçin: TIKLAYINIZ

Pinterest Sayfamız İçin: TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız İçin: TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız İçin: TIKLAYINIZ

 

Bir Cevap Yazın

Translate »